Закарпатська служба зайнятості: ключові досягнення у 2024 році
Підсумовано ключові досягнення Закарпатської обласної служби зайнятості у 2024 році за основними напрямами роботи.
1. Працевлаштування: Протягом року служба працевлаштувала понад 5 тисяч осіб та надала послуги більше 10 тис громадянам. Організувала понад 100 ярмарків і міні-ярмарків вакансій залучивши 135 роботодавців та понад 900 шукачів роботи. Профорієнтаційними послугами охоплено близько 31 тис. осіб.
2. Освітні програми: Можливістю набуття професійних навичок у центрах професійно-технічної освіти ДСЗ скористалися 72 особи. Видано 307 ваучерів для навчання для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці.Понад 890 осіб пройшли профнавчання за направлення служби зайнятості
3. Грантові програми: Служба зайнятості сприяла участі безробітних та роботодавців у грантових програмах для започаткування та розвитку власного бізнесу, що дало можливість отримати додаткове фінансування на розвиток підприємницьких ініціатив. Видано 170 мікрогрантів, 14 грантів для УБД та членів їхніх сімей на загальну суму 43,2 млн грн.
4. Соціальні ініціативи: Впроваджувались активні програми сприяння зайнятості населення. Зокрема, надавалась фінансова допомога підприємствам, які брали на роботу осіб, що належать до соціально вразливих груп. Понад 500 роботодавців отримали компенсаційні виплати за працевлаштування більше 1060 осіб.
5. Відкриття офісів: У 2024 році за сприяння служби зайнятості в області відкрито 3 офіси для підтримки мікро та малого бізнесу «Зроблено в Україні», що дозволило покращити доступність послуг для громадян. Надано 815 консультацій 640 клієнтам.
7. Співпраця з громадами, владою та соціальними партнерами: Обласна служба зайнятості активно співпрацювала з місцевими громадами, органами влади, роботодавцями, навчальними закладами та неурядовими організаціями. Це дозволило ефективно реалізовувати спільні проекти, програми зайнятості та соціальну підтримку населення.
8. Громадські роботи: Організовано низку громадських робіт, що дозволило безробітним тимчасово працевлаштуватись, виконуючи роботи корисні для громади. У громадських роботах брали участь 630 осіб.
Цей рік став важливим етапом у розвитку служби зайнятості. У роботу запроваджено сучасні сервіси, які значно спрощують доступ до її послуг.
Ми стаємо більш доступними та відкритими для людей. В майбутньому, плануємо нарощувати підтримку через реалізацію нових програм для підприємців та незайнятого населення, – йдеться у публікації Закарпатського обласного центру зайнятості.