В Колочавській громаді обговорили нагальні питання освіти в умовах війни

Семінар на тему «Відлік незламності: 1000 днів на шляху до перемоги. Освіта в умовах воєнного стану» відбувся 14 листопада в амфітеатрі та зібрав освітян, аби обговорити нагальні питання освіти в умовах війни та зміцнення освітньої системи для майбутнього України, інформує Колочавська територіальна громада.

Одним з головних моментів заходу стала панельна дискусія, модератором якої виступила Ганна Малета вчителька української мови та літератури Колочавської гімназії, методист відділу освіти, сім’ї, молоді, спорту та культури Колочавської сільської ради. До дискусії приєдналися авторитетні спікери, кожен з яких вніс свій внесок у розуміння проблем і викликів, з якими стикається освітня система України під час воєнного стану.

Лідія Ігнатишин вчителька історії Колочавського ліцею, розповіла про виклики та можливості для учасників освітнього процесу в Колочавській громаді, які появилися через повномасштабне вторгнення, і наголосила на важливості історичної освіти як інструмента національної пам’яті та ідентичності, особливо в умовах воєнного стану.

Виступ Ольги Курлянчик, викладачки суспільних дисциплін Дніпрорудненського індустріального фахового коледжу, був присвячений інтеграції практичних навичок та знань для молоді, які допоможуть їм в умовах нових реалій здобувати дистанційно знання.

Запрошений гість заходу Федір Шандор педагог, доктор філософських наук, професор, військовослужбовець ЗСУ відомий загалу як «професор з окопу» поділився досвідом збереження та розвитку освіти в умовах кризи, наголосив на необхідності підвищення стійкості системи освіти та її адаптації до сучасних реалій.

«Поки солдати роблять свою роботу, вчителі повинні робити свою. Уявіть собі, військовослужбовець повернеться із фронту, а його дитину нічого не навчили? Освіта дітей, гуманізм в освіті є надзвичайно важливими. Ми вже перемогли, адже показали світу, що ми не росіяни, що маємо свою культуру, свою мову, свої цінності. Тому зараз основне побажання освітянам не залишайте свою місію вчіть дітей і донатьте на ЗСУ: нехай дві гривні на день, але регулярно. Це дуже важливо для армії», наголосив присутнім професор Шандор.

Прикрасив свято Молодіжний хаб Колочавської територіальної громади, учасники якого підняли настрій присутнім талановитим виступом енергійним сучасним танцем.

Основні теми, які розглядалися під час воркшопу, включали підтримку вчителів та учнів у стресових умовах, розвиток дистанційної освіти, впровадження інноваційних підходів до навчання, що дозволяють здобувати знання навіть у кризових ситуаціях, та збереження культурної ідентичності.