На Хустщині та Тячівщині відбулися тренінги для осітян: про що йшлося?

Понад 80 заступників директорів з виховної роботи закладів загальної середньої освіти мали можливість бути учасниками  тренінгів з питань запобігання та протидії домашньому насиллю та насиллю за ознакою статі, інформує Департамент освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації.

Проведено їх  у Закарпатській області (впродовж 11 – 12 листопада  в селі  Рокосово Хустського району та 13 – 14 листопада в селищі Солотвино Тячівського району) з ініціативи департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної військової адміністрації в рамках реалізації Комплексної програми співпраці з територіальними громадами Львівської області  щодо гуманітарного реагування та раннього відновлення МФОЗНС «Регіон Карпат» NEEKA за сприяння Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та  фінансової підтримки Австрійської Агенції Розвитку (ADA). 

З учасниками працювала тренерка, ексзаступниця Міністра соціальної політики Наталія Федорович, яка провела цікаві лекції та інтерактивні  завдання, рольові ігри, ознайомила із сучасними техніками, діагностичним інструментарієм, який дасть можливість заступнику директора з виховної роботи підвищити інституційну спроможність закладу освіти в реагуванні на випадки насилля. 

Крім того, ознайомити/поділитися  з отриманою інформацією з класними  керівниками про сучасні інструменти протидії та запобігання насильству, основні маркери виявлення різних форм насилля, ефективні алгоритми реагування та методи забезпечення безпеки і підтримки постраждалих. Адже нині особлива увага уряду привернута до питань виховання  учнівської молоді. Завдання керівників закладів/освітян – створити захищене та сприятливе середовище для учнів, де їхні права та гідність є пріоритетом.

Департамент освіти і науки, молоді та спорту обласної військової адміністрації висловлює подяку лекторці Наталії Федорович, керівниці проєкту Кароліні Свириді за чудово організований захід і  змістовно проведений час із педагогами.