Голова ОВА Мирослав Білецький: Розпочинаємо експериментальний проєкт щодо забезпечення житлом ВПО
Реалізація відповідної постанови КМУ дозволить надати помешкання родинам з-поміж ВПО в сільській місцевості. Для цього передбачено 500 млн грн.
«На Закарпатті станом на середину червня офіційно зареєстровано 124,5 тис. ВПО. На території області функціонують 105 шелтерів, де проживають 4 030 осіб. За нашими підрахунками, після завершення військових дій не менше 30% внутрішньо переміщених осіб залишаться проживати у нашому краї через те, що їхній дім знаходиться на окупованій території або зруйнований. Шелтери створювались як місце тимчасового проживання, однак ми розуміємо, що родини потребують постійного житла.
Реалізація цієї постанови – це ще один крок до формування мережі соціального житла на території краю», – повідомив керівник Закарпатської ОВА.
Йдеться про придбання нерухомості у територіальних громадах, яка залишається комунальним майном, а внутрішньо переміщеним особам такі приміщення надають у користування.
Мирослав Білецький зазначив, що згідно з умовами ініціативи максимальний розмір субвенції на придбання одного об’єкта нерухомого майна – не більше 500 тис. гривень з урахуванням податків, зборів та платежів, необхідних для здійснення заходів з реєстрації. Якщо вартість житла перевищує зазначену суму, різницю можна покрити з інших джерел на умовах співфінансування.
Також він додав, що першочергове право на отримання житла у сільській місцевості мають:
- багатодітні сім’ї;
- особи з інвалідністю (разом із членами їхніх домогосподарств) та сім’ї, у складі яких є дитина/діти з інвалідністю;
- діти-сироти та діти позбавлені, батьківського піклування;
- особи старші 23 років, які до досягнення 18-річного віку мали статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування;
- особи похилого віку.
Детальніше з умовами програми можна ознайомитися на сайті Мінсоцполітики, а заявку подати до органів місцевого самоврядування.
