Дві схеми переправлення військовозобов’язаних за кордон блокували на Закарпатті
За процесуального керівництва Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону в рамках розслідування кримінального провадження викрито два факти організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України (ч. 3 ст. 332 КК України).
Повідомлено про підозру 46-річному голові військово-лікарської комісії при районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, медичній сестрі центральної лікарні у Хусті та місцевому жителю, які діяли у складі злочинної групи. Також оголошено підозру 53-річному уродженцю Хмельницького.
Встановлено, що у обох схемах підозрювані за гроші зобов’язувалися виготовити завідомо неправдиві офіційні медичні документи, на підставі яких військовозобов’язаних мали визнати непридатним до служби у армії та виключити з військового обліку. Таким чином вони б змогли безперешкодно виїхати за межі країни під час війни.
Задокументовано отримання медсестрою і її пособником двох «траншів» неправомірної вигоди – 5000 та 1500 доларів США, які вони планували розподілити між усіма учасниками. Іншого підозрюваного, який забезпечив отримання громадянином групи інвалідності, викрили під час одержання 6000 доларів США. Їх затримали в порядку ст. 615 КПК України.
Під час 26 санкціонованих обшуків у приміщеннях медзакладів та у помешканнях підозрюваних вилучено медичну документацію, чорнові записи, телефони, ноутбуки, грошові кошти та інші речові докази, які підтверджують протиправну діяльність вказаних осіб.
Наразі трьом затриманим обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Голові ВЛК вручено клопотання про обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та відсторонення від посади. Водночас перевіряється причетність до кримінального правопорушення інших членів військово-лікарської комісії.
Досудове розслідування здійснюють слідчі Головного управління Нацполіції у Закарпатській області за матеріалами Управління СБУ у Закарпатській області.
Примітка: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону