45 охочих здали кров для ЗСУ під час акції в Іршавській громаді

Щойно завершився День донора для ЗСУ в Іршавській громаді. Охочі здати кров могли приходити з 9.00 до 14.00 на станцію збору та переливання крові КНП «Іршавська міська рада», де працювали колеги й колегині із Закарпатської станції переливання крові з Ужгорода.

Прекрасний результат – прийшли майже 50 охочих. Кров здали 45 донорів, 3 відмовили через протипоказання. Заготовити вдалося 19,7 л, інформує Іршавська міська рада.

Акція у громаді проходить щомісяця, але такого результату не було давненько. Рекордну кількість вдалося отримати торік 12 червня – тоді кров здало 50 жителів громади (й не тільки), заготовити вдалося 23,5 літрів крові.

Такого прекрасного результату вдалося досягти завдяки спільній роботі. Міська рада попередньо інформувала жителів громади на офіційному сайті та Фб-сторінці міської ради, надсилала листи із проханням фірмам, організаціям та підприємствам. Натомість відділення заготівлі та переливання крові Іршавської міської лікарні обдзвонювало постійних донорів.

Тому навіть об 11-й у приміщенні відділення була черга. Сама процедура здачі крові займала кілька хвилин. Фахівці з Ужгорода приїхали із мобільною «лабораторією», розкладними «ліжками» для донорів. Для початку бажаючі здати кров йшли в кабінет, де брали кров на гемоглобін, потім до терапевта, далі здавали кров. Для донорів у відділенні підготували булочки й солодкий чай.

За спостереженнями серед бажаючих здати кров були переважно жінки й чоловіки працездатного віку. Це переважно педагогині й педагоги із Смологовицької гімназії, Ільницького ЗЗСО І-ІІІ ступеня. Був вчитель з Ільниці Дмитро Кізляк, який здає кров 39  (!) раз (ще раз – й отримає посвідчення «Почесний донор України»). Серед донорів – медичні працівники, приватні підприємці, військовослужбовці, працівники підприємства «Берег-Кабель», поліції, ІТ-сфери, безробітні із села Собатин. Переважна більшість бажаючих про День донора дізналася з оголошення міськради.  

Були також із міськради та комунальних закладів. Цього разу не всі змогли бути, адже кров можна здавати тільки через 2–3 місяці після останньої донації. Є постійні й почесні донори – як от староста Брідського старостату Іршавської громади Іван Зем’янський, начальниця комунальним майном, житлово-комунального господарства та приватизації Віта Чорноличак, секретар керівниці відділу юридичного забезпечення та кадрової роботи Наталія Шуберт, працівниця Іршавського будинку культури Тетяна Щока (85 разів здавала кров). Щоразу долучаються нові й нові працівниці різних відділів міськради та старостатів.

Подібні акції Закарпатська станція переливання крові планує проводити й надалі. Тому приходьте, адже потреба у крові існує постійно.

Щиро дякуємо всім, хто прийшов і здав кров. Разом до Перемоги!