У Хусті відкрилася виставка декоративно-прикладного мистецтва авторів із різних куточків області
15 травня у арт-просторі «Valeri», відкрилася унікальна виставка робіт майстрів народної творчості.
Вишивка, бісероплетіння, лозоплетіння, гончарство, ковальство, витинанки, писанки, розпис, різьба по дереву, плетіння із соломи, ткацтво, батік та багато іншого могли побачити ті, хто прийшов на подію. Більше сотні витончених виробів представили майже три десятки авторів із Ужгорода, Хуста, Виноградова, Іршави, Міжгір’я. Фантазія наших талановитих митців дійсно багата, адже всі твори справді варті уваги і дуже професійні.
«Виставка передусім цікава тим, що найчастіше у нас проводяться живописні експозиції, а тут представлено ужиткове мистецтво. Крім того, є роботи представників майже з усієї області, – розповів «Карпатському об’єктиву» голова народного творчого об’єднання художників і народних умільців «Митець Верховини» Валерій Дьордяк. – Твори різнопланові, народна творчість не може не зачаровувати. Вона заряджає своєю енергетикою! Ми змогли охопити дуже багато напрямків, притаманних нашій області. Кожна робота ніби має свою душу і відтворює внутрішній світ, емоції, переживання автора».
Учень Хустської школи мистецтв Станіслав Костак тішив присутніх чудовою грою на саксофоні.
«Закарпаття багате на таланти. І це чудово! Сприяємо підтримці творчості наших умільців, наших обдарован6их краянок, багато з яких уже мають звання народних. Потішила нагода презентувати творчість деяких із них, відвідати виставку, популяризувати мистецтво. Ми представили різнопланові роботи народних майстринь. Це і вишивка, і кераміка, й бісероплетіння, й інші напрямки, – наголосила методистка Іршавського районного будинку культури Оксана Сідор.
Поділилася враженнями про експозицію і виноградівська художниця Діана Добош.
«Виставка унікальна. У залі зібрано величезну кількість робіт. Представлено різні напрямки і це дійсно вражає. Дуже цікаві панно, кераміка, писанки, загалом кожен виріб виплеканий серцем і створений професійно. Було за радість усією нашою командою долучитися до події, насолодитися спогляданням кращих зразків декоративно-прикладного мистецтва!», – підкреслила вона.
Дійсно виставка виявилась багатою на справжні народні родзинки. Чого тільки варті роботи з кукурудзяного листя майстрині з Вишкова Ганни Дикун. Колись у селі багато хто займався плетінням, наразі одиниці. Переважно плетуть сумочки і простенькі вироби, а от пані Ганна зуміла створити дійсно неперевершені міні-скульптурки. Це і люди, і хатинки, і коні, і овечки, і багато іншого.
Також дуже витончену колекцію виробів представив художник-різьбяр Віталій Кінч із Ужгорода. Його роботи – це справжні полотна на дереві, щоправда, писані тесаком та іншими інструментами. Пан Віталій, між іншим, не просто творить сам, але й навчає цьому молодь. Нещодавно він відкрив першу на Закарпатті школу художньої різьби по дереву для дітей.
Ужгородка Андрея Прислупська представила вироби з глини. Її кераміка сама по собі є релаксом, навіть споглядання виробів заспокоює, умиротворює. Твори мисткині пронизані і народними мотивами, і глибокою філософією життя. Їх навіть називають оберегами через те, що на них нанесено різноманітну символіку. Авторка має унікальний стиль, який не можна сплутати з іншими умільцями.
Варті уваги і гобелени майстрині Наталії Поліщук. Вони вражають як розмірами, так і виконанням та сюжетами. Сама художниця зараз проживає у Німеччині, тож на виставку приїхати не змогла.
А учасників експозиції вітали директор Хустської міської картинної галереї Орест Цюпко, хустський художник Йосип Блецка, Василь Ловга з Іршавщини, митець та меценат із Хуста Віктор Чепинець та інші гості.
Марина АЛДОН