16 авторів із Мукачева, Хуста, Виноградова та Києва презентували виставку живопису

В арт-просторі «Valeri» в Хусті відкрилася виставка робіт 16 майстрів пензля із різних куточків Закарпаття та зі столиці. Раніше експозицію було представлено в Угорському Домі імені Мігая Мункачі у Мукачеві, а зараз, на два тижні, вона перенеслася до Хуста. 

Серед авторів, чиї роботи представлені: Влад Беланінець, Михайло Погоріляк, Діана Добош-Брода, Золтан Дудаш, Маріанна Гаврило, Альона Стасюк, Любов Логойда-Шпак, Маргарита Тегзе, Наталія Москальова-Лакатош, Орест Цюпко, Іванка Череснье, Марія Ковач, Габріела Тегзе, Валентина Костьо, Олександр Храпачов, Сергій Лакатош.

Відкрив експозицію господар галереї, керівник народного творчого об’єднання художників та народних умільців «Митець Верховини» Валерій Дьордяк.

«Біле по білому» – це не просто колективна виставка, це – презентація талантів митців, яких об’єднала спільна ідея. Кожен твір має під собою глибоке філософське підґрунтя, у ньому приховано переживання автора, частку його внутрішнього світу, енергетику. Ця виставка – не просто про естетику, не тільки про колір, але й про високе, вічне, особисте, – розповів «Карпатському об’єктиву» пан Валерій. – Це – про життя, характери, про те, що нас оточує. Серед робіт є й портрети, і архітектурні композиції, і пейзажі, і філософські мотиви, і сакральне, і сучасне».

Як і у барвах зими, на роботах переважають світлі тони. І це – дуже символічно. Представлені у виставковій залі мистецькі витвори глядачам чимось ніби нагадували вишиванки, вишиті білими нитками на білосніжному полотні.

«Організатором експозиції виступила спільнота молодих митців із Виноградова «ART LIFE». Відрадно, що долучилися й колеги з Хуста, Мукачева та Києва, – зазначила адміністраторка виноградівської галереї «Імпасто» Валентина Костьо. – Усі вкупі розкрили спільну тему, представили її власну інтерпретацію. Нову локацію ми обрали не випадково, а щоб показати й хустянам, не тільки мукачівцям, самі роботи, а також те, що формування експозиції у новій залі дає нове прочитання концепції абсолютно по-іншому, розставляє власні акценти. Гадаю, ці моменти цікаві мистецькому колу та поціновувачам художньої творчості. Усі твори глибоко індивідуальні. «Біле по білому» – це загалом неймовірно багатосерійна тема. У творчому плані вона варіює від предметного до абстрактно-філософського. Виставка тішить різноманітністю рішень не певної вузької теми, але й багатогранням технічних прийомів та багатоголоссям засобів. Як на мене, у цілому виставка не потребує якогось глибокого аналізу, утім кожна робота варта уваги».

Як підкреслив київський художник Олександр Храпачов, колективні виставки завжди давали прогресивний рух у мистецтві, дозволяли потенційно виявляти найяскравіших митців, сприяли здоровій конкурентноспроможності.

На тому, що виставка різних авторів мотивує до творчості та нових пошуків й інших майстрів пера, і самих авторів, наголосила також учасниця експозиції Марія Ковач.

«Приємне дружнє спілкування у колі однодумців неабияк мотивує, – заявила вона. – Це – не тільки приємне проведення часу, але й пошук нових рішень у творчості. Твори, презентовані на виставці, створені у різних техніках, різними людьми, але всі вони з особливим змістом та наповнені індивідуальними почуттями тих, хто над ними працював. Гадаю, що експозиція є сміливим кроком у майбутнє, є його передбаченням, адже прийдешній день неодмінно повинен для всіх нас бути світлим. Також виставка про минуле, його міцне і також світле підґрунтя, яке ми повинні пам’ятати та примножувати».

«Відрадно, що до задуму підключилося одночасно стільки митців, – запевнила гостя, власне організаторка заходу з Виноградова Діана Добош-Брода. – Мене, наприклад, дуже здивувала робота Владислава Біланинця. Це – об’ємна, гіпсова фактурна композиція «Пробудження». Також запали у душу «Альбіноси» Валентини Костьо. Загалом дуже цікавий живопис, до виставки всі художники готувалися дуже серйозно. Сподіваюся, виставку побачать і в інших містах області та України»

Виставка триватиме два тижні. Усі бажаючі можуть її відвідати.

Марина АЛДОН, «Карпатський об’єктив»