Перед Великоднем у Хусті провели майстер-клас із писанкарства
Наближається одне з найбільших християнських свят – Пасха. Краяни активно готуються до нього, багато хто в ці дні розмальовує яйця. І найцікавішим є це заняття для найменших – для малечі.
12 квітня у Хусті прошов майстер клас зі створення мальованки для дітей 10-12 років. Розмальовували учасники дійства великодні яйця у стилі Петриківського розпису, інформує «Карпатський об’єктив».
«Великдень у нашому краї всі завжди чекають із великим нетерпінням. Дітям хочеться стати учасниками підготовки, долучитися до допомоги батькам. А найцікавіше спробувати себе у творчості – коли можна фантазувати, змішувати фарби, наносити візерунки. Тож ми вирішили, що треба малечі в цьому допомогти, – розповіла «Карпатському об’єктиву» організаторка події Тетяна Вовчок.
За її словами, долучитися могли усі бажаючі, попередньо зареєструвавшись.
«Мальованка – найлегше, що може дитина створити, процес не потребує складних навичок для юного віку і приносить неабияке задоволення. Створювати писанки важче, там потрібно і писачком володіти, і орнаменти більш точні, і з барвниками робота складніша. Тож ми зупинилися на мальованках», – додала вона.
Проводила майстер-клас майстриня, вчителька мистецтва Монастирецького ліцею Марина Калин.
«Я працюю щодня з дітками і мені це подобається. Крім того, люблю творити щось гарне. Це – передусім розпис. Малюю і картини. Але у вільний від роботи час маю цікаве хобі – розписую скриньки, великодні яйця, ялинкові іграшки. Для діток завдання обрала нескладне. Це – квіти у стилі Петриківського розпису. Фабри – акрил. Він – антиалергенний і безпечний. Я в основному працюю з дерев’яними заготовками. Їх спочатку мені робив чоловік, а зараз замовляю у інтернеті. Проте на майстер-класі ми використовували справжню яєчну шкарлупу. Усі дуже старалися і в кожного вийшло гарно. Загалом сама творчістю захопилася ще в дитячому віці. Свого часу відвідувала гуртки, працювала над собою. Потім здобула педагогічну освіту у Рівному. Зараз моє життя нерозривно пов’язано як із мистецтвом, так і з учнями. Саме писанкарством захопилася вже у дорослому віці, відколи маю хрещеників. У нас є такий цікавий звичай на Великдень іти до всіх них у гості і дарувати писанки. А малювати для мене – внутрішня потреба, це – мій спосіб самовираження. Тож наразі поєдную приємне з корисним», – зазначила мисткиня.
Анастасія на подібному заході була вперше. Дівчинці дуже хотілося створити мальованку власними руками.
«У нас вдома багато магазинних великодніх яєць. Але всі вони якісь простенькі, однотонні, без малюнків. Мама прикрашає ними у коридорі перед святами великий лимон, що росте у горщику. На Пасху мені здебільшого дарують «Кіндер-сюрпризи», а не справжні писанки. Тож мріяла навчитися, спробувати себе у створенні мальованки. Було цікаво малювати квіти, я їх дуже люблю. Було досить легко. Перед кожним були взірці і нам усе детально пояснювали. Свою першу писанку хочу взяти до церкви, щоб її освятили і буду зберігати на пам’ять», – зізналася дівчинка.
Захід був добродійного характеру. Зібрані під час події кошти невдовзі буде спрямовано на доброчинність, допомогу потребуючим.
Марина АЛДОН