Як Хустська громада допомагає військовим?
Програма соціальної підтримки ветеранів війни, військовослужбовців та членів їх сімей на 2024-2025 роки.
У період запровадження воєнного стану в Україні одним із найбільш актуальних завдань є комплексна підтримка у економічному та соціальному аспекті суспільного життя військовослужбовців, ветеранів війни, сімей загиблих Захисників і Захисниць України.
З цією метою на V сесії VIII скликання Хустської міської ради від 31.05.2024 року №1895 була прийнята Програма соціальної підтримки ветеранів війни, військовослужбовців та членів їх сімей на 2024-2025 роки. Детальніше про затверджену Програму розповів начальник управління соціального захисту населення виконавчого комітету Хустської міської ради Вадим Митрович.
-У 2024 році була надана матеріальна допомога ветеранам війни, сім`ям загиблих Захисників і Захисниць України на суму 2 495 000 грн.
Програмою передбачено матеріальну допомогу:
1. Пораненим та травмованим, та тим, що отримали контузію чи каліцтво із числа Захисників і Захисниць України, які брали участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку із військовою агресією російської федерації проти України, учасникам бойових дій, військовослужбовцям (які отримали поранення, травму, контузію чи каліцтво у період проходження військової служби, у період запровадження воєнного стану в Україні (або одному з членів їх сімей), а також особам, захворювання яких пов’язане із захистом Батьківщини (виконання службових обов’язків, обов’язків військової служби, проходженням військової служби у період запровадження воєнного стану в Україні) – від 10000,00 до 50000,00 гривень, а саме:
- особам, яким медико-соціальною експертною комісією не встановлено групу інвалідності – 10000,00 гривень;
- особам, яким медико-соціальною експертною комісією встановлено інвалідність ІІІ групи – 30000,00 гривень;
- особам, яким медико-соціальною експертною комісією встановлено інвалідність ІІ групи – 40000,00 гривень;
- особам, яким медико-соціальною експертною комісією встановлено інвалідність І групи – 50000,00 гривень.
Якщо особі було виплачено допомогу за поранення, травму, контузію, каліцтво, а також захворювання, пов’язане із захистом Батьківщини (виконання службових обов’язків, обов’язків військової служби) військовослужбовців, що проходили військову службу у період запровадження воєнного стану в Україні, без встановлення групи інвалідності, а згодом встановлено групу інвалідності або, якщо після первинного встановлення інвалідності під час повторного огляду буде встановлено вищу групу інвалідності, що дає їм право на отримання матеріальної допомоги у більшому розмірі, виплата провадиться з урахуванням раніше виплаченої суми.
2. Сім’ї загиблих – 100000,00 гривень (за рішенням постійної депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку, планування, бюджету, фінансів, розвитку підприємництва, автотранспорту, зв’язку, промисловості та торгівлі).
3. Батькам (законним представникам) – мешканцям громади на кожну дитину до 18 років, дітям віком від 18 до 23 років загиблих, зниклих безвісти Захисників і Захисниць України згідно зі статтею 101 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” – 5000,00 гривень щороку.
4. Одноразова матеріальна допомога на навчання здобувачам освіти, які навчаються у фахових передвищих закладах освіти на контрактній основі, дітям віком до 23 років із числа сімей загиблих (зниклих безвісти, полонених) військовослужбовців – учасників бойових дій у період запровадження воєнного стану в Україні – 10000,00 гривень.
5. Одноразова матеріальна допомога на зубопротезування пораненим військовослужбовцям (у тому числі демобілізованим) та тим, які повернулися з полону – 6000,00 гривень.
6. Одному з членів сім’ї загиблого (померлого) військовослужбовця одноразова грошова допомога на облаштування могили загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України – 8500,00 гривень.
Для отримання матеріальної допомоги заявнику потрібно:
Крок 1. Звернутися в управління соціального захисту населення виконавчого комітету Хустської міської ради, кабінет №17 для формування пакету документів.
Крок 2. Пакет документів подається на розгляд постійної депутатської комісії з питань соціально-економічного розвитку, планування, бюджету, фінансів, розвитку підприємництва, автотранспорту, зв’язку, промисловості та торгівлі для прийняття відповідного рішення.
Крок 3. Проєкт рішення виноситься на розгляд сесії Хустської міської ради.
Крок 4. Виплата матеріальної допомоги проводиться управлінням соціального захисту населення виконавчого комітету Хустської міської ради у встановлених розмірах протягом 5 робочих днів після прийняття рішення на сесії через банківські установи на рахунок, вказаний у довідці про банківські реквізити заявника.