Освітяни Міжгірщини брали участь у Всеукраїнському науково-практичному семінарі, приуроченому Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту

Директорка  Міжгірського ліцею №1 Галина Беля, заступниця директора з навчально-виховної роботи Міжгірського ліцею №1 Олена Петрище, учителька історії Міжгірського ліцею №1 Марина Мазур упродовж 27-29 січня 2025 року брали участь у Всеукраїнському науково-практичному семінарі для вчителів історії, приуроченому Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту, який відбувся  в місті Ужгород. 

Захід організовано  інститутом «ТКУМА» при підтримці МОН України. Програма семінару була надзвичайно насиченою. У приміщенні Закарпатської ОДА відбулася церемонія Пам’яті до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, 80-ї річниці звільнення нацистського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау.

Цікавим  і пізнавальним  було практичне заняття у формі  екскурсії  «Пам’ять про Голокост в Ужгороді: місця пам’яті», проведене кандидатом істор. наук., доцентом УжНУ, істориком-краєзнавцем  Юрієм Славіком.

Головний спеціаліст відділу змісту освіти, позашкільної та виховної роботи Директорату шкільної освіти МОН України Раїса Євтушенко та кандидат історичних наук, директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» Ігор Щупак повідомили про підсумки засідання Робочої групи МОН України щодо інтегрованого курсу історії і концентрів у контексті реформи НУШ.

У рамках семінару проходило відкриття ХХІV наради українсько-польської комісії експертів з питань змісту шкільних підручників з історії та географії.

Лекції-доповіді І. Щупака, С.Кульчицького, Ф.Винокурової, Є. Врадія, І.Гирича, Г. Мотики, М. Заячука, А. Коритко збагатили знання учасників з історії Голокосту та інших геноцидів, порушили актуальні теми історії. 

Важливою частиною семінару став обмін досвідом у викладанні історії Голокосту в умовах сучасної російсько-української війни, модераторами якого стали керівниця освітніх програм інституту «Ткума» Ірина Піскарьова та вчителька історії Міжгірського ліцею №1 Марина Мазур.

Проведення подібних заходів має надзвичайно важливе значення для національного спротиву в сучасних умовах. Збереження історичної пам’яті є потужним інструментом протидії сучасній російській агресії та її інформаційній складовій. Знання історії Голокосту, розуміння того, як пропаганда може призвести до геноциду, стає своєрідним щепленням від подібних маніпуляцій. Пам’ятаючи про трагічні сторінки минулого, ми зміцнюємо нашу рішучість захищати цінності свободи, демократії та прав людини, за які бореться сьогодні Україна.

Вчитель історії Міжгірського ліцею №1 Марина Мазур