Хустяни взяли участь у регіональному обговоренні проєкту Стратегії розвитку культури в Україні на 2025 – 2030 роки

17 січня у Львові (Національний драматичний театр ім. Марії Заньковецької) відбулось регіональне обговорення майбутньої Стратегії розвитку культури на 2025 2030 роки, яка стане основним документом, у якому визначать пріоритетні напрями розвитку культури в Україні на відповідний період. Серед учасників заходу були представники Управління культури, молоді і спорту Хустської міської ради

Подія об’єднала представників культурної спільноти, митців, науковців, управлінців у сфері культури з метою напрацювання пропозицій до основного документа, де будуть зафіксовані основні напрямки спільної роботи всіх учасників екосистеми культури в Україні, повідомляє Управління культури, молоді і спорту Хустської міської ради.

Учасники обговорили роль держави, інституцій культури та громадянського суспільства у реалізації Стратегії.

Детальніше про ключові цілі і аспекти проєкту розповіла перша заступниця Міністра культури та стратегічних комунікацій Галина Григоренко: 

«Відповідно до майбутньої Стратегії, культура буде інструментом для зміцнення людського капіталу в нашій країні. Вона дозволить розвивати більш креативних, продуктивних людей, які критично ставитимуться до своєї ролі в суспільстві. Культура виховуватиме у громадян відповідальне ставлення до захисту спадщини та усвідомлення власного внеску до розвитку і розбудови демократії в Україні». 

«Надзвичайно важливим є збереження спадщини. І ми говоримо не тільки про нерухому спадщину, але й про музейні об’єкти, нематеріальну культурну спадщину, про все те, що формує нас як народ, політичну націю. Це те, що нам потрібно захищати зараз, бо воно знаходиться фактично під прицілом агресора; це те, що намагаються знищити наші вороги; це те, що ми маємо захистити і передати наступним поколінням», наголосила Галина Григоренко. 

Одним із аспектів Стратегії культури на 2025 2030 роки буде реформа самих закладів культури: форми існування закладів культури, тип фінансування, зарегульованість, неможливість прийняття більш автономних управлінських і фінансових рішень тощо. 

Учасники обговорення працювали у командах над кожною стратегічною ціллю: «Зміцнення людського капіталу через культурні практики», «Захист, збереження та примноження культурної спадщини», «Згуртування громад через культуру» та «Інтеграція української культури як активного учасника і рівноправного партнера глобальних культурних процесів». 

Всі ці напрацювання узагальнюватиме Міністерство культури та стратегічних комунікацій України.