У НПП «Синевир» школярі поглиблювали свої знання про природу
У Національному природному парку «Синевир» пройшло захоплююче екозаняття для учнів початкових класів Синевирського ліцею, яке організували фахівчині відділу еколого-освітньої роботи парку разом із вчителями.
Тема заняття – «Світ рідкісних тварин і рослин на території парку», що дозволило дітям поринути у чарівний світ природи рідного краю. Захід відбувся у затишній залі Візит-центру, розташованому поряд з адміністративною будівлею парку. Про це йдеться на сторінці НПП «Синевир» у Facebook.
Метою заходу було ознайомлення дітей із рідкісними та зникаючими видами флори і фауни, які є на території парку. Під час заняття школярі дізналися про унікальні рослини, зокрема Лілія лісова, Шафран Гейфеля та Арніку гірську, а також про тварин, які занесені до Червоної книги України – такі як рись, карпатська саламандра, бурий ведмідь та ін.
Тут же відвідали Музей лісу і сплаву, де більшість із дітей вперше вочевидь познайомилися із бокорашським ремеслом та предметами старожитності наших предків, а також провели з ними інші екскурсійно-пізнавальні заходи.
Фахівчині проводили заняття у формі інтерактивної гри, запрошуючи дітей називати відомі їм рослини і тварини та активно брати участь у їх обговоренні. Школярі відповідали на запитання, переглядали ілюстрації про тварин і рослини, які мешкають на території парку та, навіть, мали можливість доторкнутися до гербарію з місцевими зразками. Завдяки цьому, діти не лише ознайомилися з природними скарбами природно-заповідного фонду, але й відчули себе частиною місії парку щодо збереження природи.
Дітям розповіли про те, як люди можуть допомагати природі та які дії можуть негативно вплинути на флору і фауну.
На завершення заняття кожен учасник отримав пам’ятку з рекомендаціями щодо бережного ставлення до природи, екологічні замальовки з кольоровими олівцями до них, а також казочки з корисними порадами як допомагати природі.
Такі заходи є важливими для формування у підростаючого покоління екологічної свідомості та любові до рідної природи, а також допомагають дітям зрозуміти важливість збереження природи та її дарів.